Rekonstrukce bytového jádra

Kompletní rekonstrukce bytového jádra na klíč

Rekonstrukce bytového jádra je stavba se zachováním půdorysu původního umakartového jádra, pokud se nová stavba liší od původního půdorysu lze ji spíš nazvat přestavbou bytového jádra. V každém případě po zbourání dosloužilé umakartové koupelny s WC toaletou následuje stavba nových příček z lehkých tvárnic Ytong které preferujeme pro jejich kvalitu.Důkladné rozměření a založení nových stěn je základem zdaru celé rekonstrukce jádra, pro stavbu příček nejčastěji používáme tvárnice Ytong o rozměru 60cm x 25cm x 7,5cm. Stěna jádra kde bude zavěšena kuchyňská linka vyžaduje z důvodu většího zatížení silnější tvárnice s rozměrem 60cm x 25cm x 10cm.

Je-li stavba zděného jádra dokončena, je třeba ještě provést armování Ytongových stěn geo-textilní síťkou zvanou perlinka. Natažení perlinky a zastěrkování lepidlem zajistí pevnou konstrukční stabilitu všech stěn. Další práce na zevnějšku jádra spočívají v obložení prostoru kuchyňské linky, případně zadláždění celé kuchyně s chodbou a provedení povrchové úpravy stěn štukováním včetně vymalování.
Specifikem bytového jádra je rozvod vzduchotechniky pro odtah pachů z digestoře v kuchyni, odvětrání panelákové koupelny a WC toalety které napojíme na odtahové potrubí ve stoupačce. Revizní otvor stoupačky lze řešit více způsoby s přihlédnutím k tomu ve které části bytového jádra se nachází.

 

© 2014 MK Koupelny, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem mkkoupelny.cz, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.