Rekonstrukce bytu

Kompletní rekonstrukce bytu, rodinného domu, chaty a panelového bytu na klíč

Rekonstrukce interiéru bytu začíná vybouráním všeho nepotřebného, nezřídka dojde i na cihlové příčky nebo panel. Pokud je požadováno nové rozčlenění bytu poslouží nejlépe lehké tvárnice Ytong, stavba příček nebo zděné jádro v paneláku je tak otázkou několika hodin.Stará hliníková elektro-instalace v celém bytě je nahrazena novou včetně rozvodné skříně s jističi odpovídající dnešním ČSN normám, v panelákovém bytu je realizace náročnější o sekání instalačních spár do panelů.

Nové instalatérské rozvody plynu, vody, odpadů a v některých případech i topení zajistí dlouhodobě bezpečnější a pohodlnější bydlení.

Okna jsou dnes už ve většině bytů v ČR vyměněna, pokud tomu tak není tuto práci svěřujeme přímo výrobci oken který zajišťuje i jejich montáž. Vstup do bytu může být vylepšen o bezpečnostní ocelovou zárubeň a dveře s vícebodovým zamykáním, ostatní dveře v interiéru jsou řešeny nejčastěji dřevěnými obložkami. Kovová stavební pouzdra JAP pro posuvné dveře vás můžou zbavit problému s nedostatkem prostoru pro klasické dveře s pantem.

Okení špalety bývají velkou slabinou u vyměněných oken zejména v paneláku, některé firmy je neřeší vůbec, jiné s minimem estetiky alespoň olištují prostor mezi oknem a špaletou v ojedinělých případech se pokusí i o jakou si formu přeštukování nejbolavějších míst za pomoci špachtle a štětce. Správné řešení není složité, stačí dorovnat špalety kolem okna polystyrenem, přearmovat perlinkou, olištovat podomítkovými rohy z hliníku a vše přeštukovat.

Povrchová úprava stěn a stropů přeštukováním dodá celému bytu nádech novostavby, samozřejmě je nutné předtím odstranit původní malby a vše důkladně napenetrovat. Oprava různých prasklin, spáry po nové elektro-instalaci a oprava nerovností či přebrušování je též součástí přípravy podkladu pro aplikaci nové štukové omítky. Povrch stěn bytu lze vylepšit i dekorační omítkou pro interiér různého zrna a struktury.

Malování bytu není nutné zvlášťě představovat, každý z nás už jej určitě nejednou zažil, tuto práci je lépe svěřit odborníkům, postarají se i o radiátory nebo kovové zárubně. I když se říká "vzít to pěkně od podlahy" jsou to krom obložek dveří právě podlahové krytiny které zakončují rekonstrukci bytu.

Poslední kompletační práce, montáž kuchyňské linky a zařizování bytu připomíná rekonstrukci už jen vzdáleně, všude je relativně čisto a spokojený zákazník začíná nabývat dojmu že všechno zlé jednou skončí a všechno špatné je přeci jen pro něco dobré ...

 

© 2014 MK Koupelny, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem mkkoupelny.cz, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.